02,12,2023

Fatmir Limaj: Dera është e hapur për VV-në!

Must Read

Fatmir-Limaj-680x365_c

Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj në emisionin “Interaktiv” të KTV-së ka theksuar se opozita për 6-7 muaj e ka dhënë mjaftueshëm kontributin e saj për kundërshtimin e marrëveshjeve me Serbinë për Asociacionin dhe me Malin e Zi.

“Kjo që ka ndodhur sot ndërmjet Nismës dhe Aleancës është thellimi i bashkëpunimit opozitar”, ka thënë Limaj, raporton Gazeta Blic.

Limaj ka thënë se kjo marrëveshje i bën thirrje të gjitha partive opozitare dhe Vetëvendosjes që t’i bashkohen kësaj nisme.

“Thirrje i kemi bërë edhe shoqërisë civile”, tha Limaj, duke shtuar se subjektet politike kanë pavarësi që të vendosin se si do të veprojnë. / Gazeta Blic

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img