22,02,2024

Erion Veliaj konfirmon pjesëmarrjen në inaugurimin e Thaçit, Shpend Ahmeti ende hamendësohet

Must Read

inaugurimi-i-thacit-president-780x439

I pari i Tiranës, kryeqytetit të Shqipërisë, Erion Veliaj e ka konfirmuar pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimit të Thaçit president, kurse i pari i Prishtinës, kryeqytetit të Kosovës, Shpend Ahmeti ende po hamendësohet.

Ceremonia e inaugurimit të Presidentit të Republikës së Kosovës mbahet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, por derisa i pari i saj, Shpend Ahmeti, ende nuk ka qenë në gjendje të vendos nëse do të marrë apo jo pjesë në inaugurimin e Thaçit, Telegrafi mëson se i pari i Tiranës, Erion Veliaj, tashmë e ka konfirmuar pjesëmarrjen.

Pjesëmarrjen nga Shqipëria e kanë konfirmuar presidenti Nishani, kryeparlamentari Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe disa ministra e politikanë të tjerë të subjekteve politike në Shqipëri. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img