19,06,2024

Enver Hoxhaj: Do ta ndalim “Luginën e Diellit”

Must Read

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit ka thënë se projekti i Serbisë “Lugina e Diellit”, i nisur në veri të vendit nuk do të realizohet.

Sipas tij, ai plan është ilegal, ndërsa Qeveria e Kosovës do të bëjë presion mbi Beogradin që të ndal ndërtimet atje.

Ai tha se vetëm një regjim i Millosheviqit ka mund të paraqesë projekte të tilla dhe kjo sipas tij është projekt kolonizues.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img