16,04,2024

Enver Hoti: VV po bën thirrje për fuqizim të PDK-së!

Must Read

enver-hoti

 

Pas deklaratave të asamblistit të Vetëvendosjes, Ylli Hoxha i cili tha se kushdo që e voton AAK-në e Nismën, e voton indirekt PDK-në, ka reaguar deputeti i Nismës për Kosovën, Enver Hoti. Ai në një shënim në Facebook ka theksuar se kjo thirrje e VV-së është për ta fuqizuar PDK-në.

Shënimi i plotë:

NDODH EDHE KJO, VETËVENDOSJE THËRRET PËR FUQIZIM TË PDK-së

Anëtari i kryesisë së Vetëvendosjes Ylli Hoxha përmes një postimi në facebook u ka bërë thirrje votuesve të AAK dhe Nisma që ta votojnë Partinë Demokratikë të Kosovës.

Përderisa në njërën anë ë akuzojnë AAK-në dhe Nismën për koketim më PDK-në, Vetëvendosje hapur del në shërbim të PDK-së.

Do ta kuptoja sikur të kërkonin ta votonin VV, mirëpo thirrja për ta votuar PDK-në shpalos hapur koalicionin PDK-Vetëvendosje.

Prandaj i bëjmë thirrje Vetëvendosjen të tregojë hapur së çfarë marrëveshje parazgjedhore ka bërë me PDK-në.

Me respekt,

Enver Hoti

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ishte në kërkim nga policia, arrestohet 25-vjeçari në Ferizaj

Një 25-vjeçar është arrestuar ditën e hënë në Ferizaj, i njëjti ishte në kërkim nga policia. L.Q ishte i kërkuar me...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img