02,12,2023

E tmerrshme: Shikoni si është rrahur voglushja në një qerdhe të Pejës

Must Read

beba1-640x856

Një nënë nga Peja ka denoncuar qerdhen ku e kishte fëmijën e saj për shkak të dhunës së shkaktuar nga dikush brenda në këtë institucion. Vajza sic shihet në këtë fotografi, është në gjendje të keqe për shkak të lëndimeve në trup. Fotot e siguruara nga Magazina.al tregojnë për mugesën e kujdesit nëpër qerdhet e Kosovës.

Për këtë ka reaguar edhe Nazlie Balaj, nga Vetëvendosje: “Sot ne Peje, gjegjesisht ne qerdhen e femijeve” Pellumbat e Paqes”, nene e merr femijen e saj ne kete gjendje shokuese. Siguria dhe perkujdesja e femijeve ne institucione publike dhe private eshte shqetsuese. Kjo eshte pasoje e institucioneve te vendit te cilat nuk kontrollojne qerdhet publike dhe lejojne hapjen e qerdheve private sikur te ishin ato kioska.Kerkoj nga organet e rendit publik, qe urgjent te zbardhin dhunen ndaj femiut, te ftohen ne pergjegjesi personat e autorizuar ne kete institucion publik per perkujdesjve te femijeve”,shkruar Balaj.

beba1-640x856

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img