26,05,2024

E kupton edhe Edita Tahiri: Serbia keqpërdori marrëveshjen për normalizim

Must Read

edita-650x358

​Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka vlerësuar se zyrtarët e lartë serbë e kanë keqpërdorur marrëveshjen për normalizim ndërmjet dy vendeve duke bërë deklarata nacionaliste gjatë vizitave në Kosovë.
Tahiri ka thënë në një intervistë për “Epokën e re” se këtë çështje do ta shtrojë në takimet e radhës me zyrtarët e BE’së.

Ajo ka thënë se në Kosovë nuk do të mbahet zgjedhjet e Serbisë sepse, sipas saj, nuk ka mundësi për një gjë të tillë as në baza ligjore e as në baza politike.

Ministrja Tahiri ka theksuar se në këtë fazë dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë duhet të fokusohet ekskluzivisht në zbatimin e marrëveshjeve të arritura.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img