02,12,2023

Dy persona u dogjën të gjallë në Zambia

Must Read

zambi

Të paktën dy persona janë djegur për vdekje në Zambia gjatë trazirave në dyqanet që janë në pronësi tëRuandësve, të cilat u plaçkitën nga vendasit me akuzat se të huajt ishin prapa një varg vrasjesh rituale në Lusaka, ka thënë sot policia.

“Numri zyrtar i personave të vdekur që nga koha e plaçkitjes kafilluar me dy. Ata u dogjën për vdekje më 18 prill në Kanyama,”, tha zëdhënësja e policisë, Charity Chanda.

Policia nuk ishin në gjendje për të konfirmuar kombësinë e viktimave, raporton APF.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img