22,04,2024

Derisa te Shqipëria po zhgënjen, Xhaka te Baseli…

Must Read

Ai dhuroi asistin e golit të dytë në fitoren 3-0 të Baselit ndaj Luzernës në shtëpi, duke bërë gjithashtu një paraqitje mjaft solide në qendër të mesfushës, çka e përfshiu në 11-shen më të mirë të javës së 11, e publikuar nga gazeta “Blick”.

Muajin e kaluar Taulanti u rendit i dyti në garën për çmimin “Futbollisti i Muajit”, çka vërteton se mesfushori po kalon një periudhë mjaft pozitive në karrierën e tij dhe në kampionatin zviceran është një nga futbollistët më të rëndëishëm.

Për dallim nga paraqitjet te Baseli, Xhaka nuk po luan aq mirë te Kombëtarja.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img