21,05,2024

Deputeti i AAK-së: Mustafa nuk është i sëmurë, ka ikë nga Kosova për shkak të kontratave të këqija

Must Read

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj në fjalën e tij para deputetëve të Kuvendit ku po mbahet interpelanca për 53 milionët  që i janë dhënë Bechtel Ekas, ka thënë se kjo kompani nuk është humanitare se ish-kryeministri Isa Mustafa nuk është sëmurë, por që ka shkuar në Gjermani për shkak të kontratave të këqija që ka bërë në Kosovë.
Demaliaj është shprehur se Mustafa ka shkuar me aeroplan privat atje bashkë me familje për shkak të presion e stresit nga kontratat e këqija që sipas tij i ka nënshkruar gjatë kohës sa ishte kryeministër.
Ai po ashtu, është kundërpërgjigjur deputetëve që  deklaruan se kanë respekt ndaj të kaluarës së Kryeministrit Haradinaj.
“Nuk ka nevojë për respektin për të kaluarën, se e ka bë për vendin e vet”, ka theksuar ai./Indeksonline/
 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img