08,12,2023

Dardan Islami: Veseli do ta reformojë PDK-në

Must Read

auto_dardan_islami1419079159

Opinionisti Dardan Islami, po mendon se Kadri Veseli do të jetë lideri që do të bëjë reforma e ndryshime në partinë më të madhe në vend, në Partinë Demokratike të Kosovës.

Këtë koment ai e ka bërë në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ku ndër të tjerash thotë se Hahsim Thaçi, tani president i Kosovës, ishte lider i pakontestueshëm i PDK-së.

“Demokracia ne çdo parti është e nevojshme sidomos ne PDK ngaqë është e para dhe vazhdon te jete ne pushtet. Hashim Thaçi ka qene lider i pakontestueshëm dhe është interesante të shohim anëtarët e PDK-së se si do ta marrin këtë ndërrim. Nëse ky njeri, Veseli, ka arritur edhe gjatë luftës ta organizojë shërbimin brenda një ushtrie, ai e ka dhënë provimin sa i përket kësaj

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia jep detaje për arrestimin e “baronit të drogës” në Kosovë: Iu gjetën një kallshnikov me dhjetëra fishek

Policia e Kosovës në Ferizaj ka dalë me detaje rreth arrestimit të Gëzim Çelës, ish-punonjësi i policisë shqiptare në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img