17,04,2024

Costa: Ky sulmues më ka inspiruar për sukses (FOTO)

Must Read

Pas një sezoni jo të mirë që kaloi vitin e kaluar, spanjolli i natyralizuar është rikthyer në lider te skuadra e Chelsea, duke i udhëhequr drejtë një titulli tjetër në Premierligë.

Costa në 103 paraqitje për Chelsean ka shënuar 51 gola që nga transferimi nga Atletico Madrid në vitin 2014, dhe Didier Drogba ka rolë të rëndësishëm në formën e tij.

“Gjithmonë kam marrë Drogban si shembull se si duhet të jetë një sulmues qendre. Ai ishte i fortë dhe shënonte shumë gola, ishte një lojtar kualitativ”, ka deklaruar Costa, përcjell lajmi.net.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img