12,04,2024

Clinton- Lewinsky skandali që tronditi botën, ja se si duke dhe çfarë bënë sot Monica (Video/Foto)

Must Read

Ajo tani kontribuon me përvojën e saj në një fushatë kundër ‘kiber-bulizmit’, por që pati një të kaluar të hidhur pasi u bë femra më e përfolur e shekullit XX.

Në vitin 1995 ajo i përfundoi studimet në psikologji në Lewis and Clark College. Nga viti 1995 deri 1996 ka punuar në Shtëpinë e Bardhë si praktikante, dhe pastaj në fushën e tregtisë në internet. Ajo ishte vetëm 20 vjeç kur ajo u takua me Bill Clinton. Ky afera seksuale më të pati pasoja shkatërruese në personalitetin e saj, transmeton lajmi.net.

Monica pastaj filloi të vuajë nga një shumëllojshmëri e ofendimeve, poshtërimit, dhe në disa raste ajo u përpoq ta vriste veten. Për shumë vite ajo ishte e heshtur.

Gruaja, e cila tani është 43 vjeçe, ka qenë pjesëmarrëse në konferencën e “Australian Association of National Advertisers” në Sidnei dhe ka kujtuar se gjatë këtyre viteve është fyer dhe ofenduar nga shumë njerëz, aq sa ka menduar edhe të vetëvritet. /Lajmi.net/

trump30n-3-web monica-lewinsky-435-2 lewinskyted

BEVERLY HILLS, CA - FEBRUARY 22: Designer Monica Lewinsky attends the 2015 Vanity Fair Oscar Party hosted by Graydon Carter at Wallis Annenberg Center for the Performing Arts on February 22, 2015 in Beverly Hills, California. (Photo by Alberto E. Rodriguez/WireImage)
BEVERLY HILLS, CA – FEBRUARY 22: Designer Monica Lewinsky attends the 2015 Vanity Fair Oscar Party hosted by Graydon Carter at Wallis Annenberg Center for the Performing Arts on February 22, 2015 in Beverly Hills, California. (Photo by Alberto E. Rodriguez/WireImage)

 

 

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasja në Ferizaj, Agim Aliu: Të gjithë të tronditur, bashkëndiejmë me familjen e viktimës

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, është shprehur i tronditur pas ngjarje së rëndë që ndodhi pasditen e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img