21,04,2024

Cili do të jetë vizioni i Kadri Veselit në krye të PDK-së?

Must Read

auto_blerim_latifi1421520664

Blerim Latifi, këshilltari i parë i Kadri Veselit, kryetarit të Kuvendit të Kosovës është i ftuar në Zonën B të Klan Kosovës.

Latifti ka thënë se folur edhe për vizionin e Kadri Veselit në drejtimin e Partisë Demokratike të Kosovës.

“Konsiderojë që duhet të presim një kohë, që të shohim si do të përfundojë konventa, por vizioni politik që Veseli e promovon është një vizion që bazohet në principin e gjithëpërfshirjes”

“PDK është një asociacion ku njerëz bashkohen për shkak të pikëpamjes”. “Ky asociacion i njerëzve të lirë që të funksionojë duhet të vazhdojë në parimin e gjithëpërfshirjes”

“Dmth është një vizion që beson e mbështetet fuqishëm në vlerat demokratike”.

Latifti ka thënë se në konventën e PDK-së do të zgjidhet vetëm kryetari i partisë, por jo edhe strukturat e saj.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img