28,09,2023

Cilat janë 13 veturat e Pal Lekës që kushtojnë 292 mijë euro!

Must Read

10959485_1022893934402360_4954811524430616129_n

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj duket se zotëron një pasuri të madhe të parave, njofton gazetablic.com

Sipas deklarimit të fundit të pasurisë në vitin e kaluar, Lekaj në pronësi të përbashkët thotë se i posedon 13 vetura, vlera e të cilave në total është 292 mijë euro.

Tipet e veturave të cilat janë të deklaruar nga deputeti:

  • Golf 5 (5 copë)
  • Mercedes (2 copë)
  • BMW (4 copë)
  • Makina të pa emruara (2 copë)

Ndërsa të hyrat vjetore që për burim kanë Kuvendin e Kosovës dhe të deklaraura si të vetme nga  ai në Agjensinë Kundër Korrupsionit, kapin vlerën prej 7,110 euro .

Untitled design (8)Untitled design (10)Untitled design (9)

(Gazeta Blic)

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img