25,05,2024

Chelsea shkatërron Evertonin dhe merr kreun e Premierligës (VIDEO)

Must Read

“Blutë” e Londrës në “Stamford Bridge”, kanë mposhtur 5:0 Evertonin e Koemanit, duke regjistruar një tjetër paraqitje mahnitëse, pas asaj kundër Manchester Unitedit.

Çështja e fituesit u zgjidh që në pjesën e parë, kur Chelsea shënoi tre gola.

Hazard në minutën e 19’, Alonso në minutën e 20’ dhe Costa në minutën e 42’, dërguan Chelsean në pushimin e pjesës së parë me tre gola epërsi.

Edhe pjesa e dytë, i takoi Chelsea në terësi, që shënoi edhe dy gola.

Hazard në minutën e 56’ shënoi për 4:0, ndërsa Pedro në minutën e 65’, vulosi rezultatin përfundimtar të ndeshjes, prej 5:0.

Pas kësaj fitore, Cheslea renditet në pozitën e parë në Premierligë, me 25 pikë, por i duhet pritur edhe rezultatet e Arsenalit dhe Liverpoolit./lajmi.net/

Pedro Goal HD – Chelsea 5 – 0 Everton 05.11.2016 by HoFoot

Eden Hazard, Marcus Alonso & Diego Costa Goals… by YNWAHD

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img