28,09,2023

Chelsea pas super sulmuesit, ofron shumë marramendëse 75 milionë euro

Must Read

higuain-dybala

Sulmuesi i Napolit, Antonio Conte është shtuar në listën e trajnerit te ardhshëm te Chelseat, Antonio Conte.

Tekniku italian verën që vjen do të marr kreun e bankinës së “Bluve” të Londrës, dhe tashmë Conte është duke menduar për tregun e verës, transmeton KosovaPress.

Sipas mediave italiane, trajneri italian e do argjentinasin në skuadër. Higuain po kalon sezon të mirë me Napolin, dhe thuhet se ish-sulmuesi i Real Madridit, mund të transferohet tek londinezët.

Raportohet se pronari i Chelseat, Roman Abramovich është duke përgatitur një super ofertë për argjentinasin në vlerë 75 milionë euro.

Higuain me Napolin ka kontratë deri në vitin 2018, ndërsa në këtë sezon të garave ka shënuar 30 gola në 31 paraqitje me napolitanët.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img