13,04,2024

Certifikohen 57 kandidatë për provimin e jurisprudencës

Must Read

jurisprudenca

Ministria e Drejtësisë sot do tё bëj shpërndarjen e certifikatave pёr 57 kandidatë tё cilët e kanë dhёnё provimin e Jurisprudencës.

Sipas një njoftimi paraprak, në ceremoni do të marrë pjesë ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, kryetari i Komisionit për dhënien e provimit të Jurisprudencës, Fejzulla Hasani, kryesuesi i KGJK, Nehat Idrizi si dhe kryesuesi i KPK-së, Blerim Isufaj. /KosovaPress/

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img