04,03,2024

Celina, refugjati që po inspiron Twenten

Must Read

Sezonin e shkuar kjo skuadër kishe shumë probleme dhe kishte rrezikuar edhe rënien, por këtë vit fal tre lojtarëve të ardhur nga City dhe riorganizimit të klubit, Twente po shkëlqen përsëri, shkruan Noa.nl.

Ky medium thotë se Bersant Celina e ka kuptuar tashmë filozofon e futbollit holandez.

“Futbolli në Angli është më fizik dhe ka më shumë topa të gjatë. Këtu futbolli është ne mes të dy skuadrave në fushë dhe që provojnë të luajnë futboll, e jo sikurse te City ku n provojmë të luajnë e të tjerët mbrohen”, thotë ai.

“Guardiola më tha se duhet të luajë më shumë ndeshje dhe të huazohem. A pajtoheni me të? Po duhet të pajtohem”, ka nënvizuar talenti kosovar.

Celina

Edhe trajneri i tij Rene Hake ka fjalë të mira për të. “Është një djalosh që kërkon ta tregojë vetën. Ai dëshiron të jetë i rëndësishëm dhe deri më tani ia ka arritur”, transmeton Gazetaolle.com.

Kosova për Celinën

Celina ka luajtur për Kosovën në ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës.

Familja e tij kishte emigruar në vitet e 90-ta dhe ai ishte rritur në Norvegji. Ai ka dëgjuar shumë rrëfime nga familja e tij për luftërat në Ballkan dhe për këtë nuk ka pasur asnjë dyshim së kë ta përfaqësoj, transmeton Olle.

“Shumë njerëz kanë vdekur për vendin tonë. Dua t’i jap diçka shtetit tim që të jetë një shtet krenar. Dua t’i bëjë të ndjehen mirë dhe krenar, ashtu sikurse edhe jemi”, ka thënë Celina.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img