25,05,2024

Burim Ramadani: Çka ndodhi me “Qytetarët e pakënaqur” që digjnin vetura?!

Must Read

Burim-Ramadani

 

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Burim Ramadani ka reaguar përmes një shënimi në Facebook, rreth të ashtuquajturve “Qytetarët e pakënaqur” dhe djegies së veturave. Ai ka shtruar një pyetje se a hoqën pakënaqësinë “Qytetarët e pakënaqur”, derisa ka theksuar se institucionet dështuan keq në kapjen e këtyre autorëve dhe sjelljen e tyre para drejtësisë.

Shënimi i plotë:

Diçka për “Molotovin” dhe djegien e veturave, izolimin dhe dështimin!

Miq,

S’po mundet pa i bërë disa pyetje publike dhe disa konstatime:

A po ju duket se “Qytetarët e pakënaqur” kanë filluar ta heqin “pakënaqësinë”?! A ndryshoi ndonjë gjë apo u vetëdijësuan se akte të tilla nuk janë shqiptare në përmbajtje?

Apo, ndoshta e vërteta është vetëm se ideologët e këtyre veprimeve kanë mbetur të vetmuar, pasi nuk i dhezi plani për marrje të gjithçkaje, prandaj kanë kuptuar se përgjegjësia është më lehtë e identifikueshme?!

Po më duket se izolimi i ideologëve të konfliktit apo shfrytëzuesve të situatave po jep rezultatet e para në siguri publike.

Tashmë, fatmirësisht, po bëhen rreth një muaj prej kur kanë qenë rastet e fundit kriminale të “Molotovit” dhe djegies së veturave!

Sidoqoftë, edhe njëherë duhet konstatuar qartë se organet e rendit dhe drejtësisë kanë dështuar keq në zbardhjen e këtyre akteve kriminale.

Dështimi i organeve të rendit dhe drejtësisë për të gjetur Molotov-gjuajtësit dhe “piromanët” e veturave duhet të pasohet me dhënie të përgjegjësisë nga zyrtarët përgjegjës në ato institucione.

Thjesht, dikush duhet të largohet nga detyra, për shkak të dështimit!

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img