21,02,2024

Buffon bëhet portieri i parë që fiton ‘Golden Foot’

Must Read

Është Gianluigi Buffon që i ka dhënë fund dominimit në futboll të Messit dhe Ronaldos, duke e fituar çmimin “Golden Foot”.

Portieri italian ka arritur të lë pas emra të mëdhenj të futbollit, në çmimin që jepet për futbollistët mbi 28 vjeç.

Ajo që vlen të ceket, është se Buffon bëhet portieri i parë që e fiton këtë çmim, që jepet në Monto Carlo.

Vitin e kaluar këtë çmim e ka fituar Samuel Eto’o./lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img