04,03,2024

Britania i thotë “JO” kërkesës së Trumpit për…

Must Read

Sipas “Guardian” kërkesa i është refuzuar pasi konsiderohet kandidatë me pak njohuri për diplomacinë por edhe për shkak të pozicioneve të tij “nxitëse”, transmeton lajmi.net.

Qeveria e Theresa May ka “refuzuar të kritikojë Trumpin”, thotë The Guardian, por theksoi se “është e rëndësishme të theksohet që Mbretëria e Bashkuar tashmë ka një marrëdhënie tepër të fortë dhe të qëndrueshme me Shtetet e Bashkuara.”

“Ne tashmë kemi një ambasador në Shtetet e Bashkuara dhe do të vazhdojë të bërë punën e tij atje”, ka thënë një zëdhënës i kryeministres.

Trump në twitter ka shkruar:” Shumë njerëz do të donin të shihnin Nigel Farage ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara ai do të bënte një punë të shkëlqyer!.” /Lajmi.net/

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img