11,12,2023

Borissov: Nuk flas me Gruevskin dhe i kam anashkaluar të gjitha takimet me të

Must Read

Borissov-780x439

Nuk dua ta shoh Nikolla Gruevskin, as edhe një ditë të mirë të tregojë, i kam shmangur të gjitha takimet me të, nuk më pëlqen ajo çfarë bën, tha kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov para anëtarëve të partisë së tij GERB, transmeton Telegrafi Maqedoni.

‘Siç e dini, me kryeministrin Gruevski nuk flas, nuk dua asnjë ditë të mirë të tregojë, kam shmangur çdo takim të mundshëm me të. Aq më shumë, atje miku im është kryetari i social-demokratëve, ai vjen te unë’, tha kryeministri i Bullgarisë.

Ai i referohet Gruevskit, në pjesën ku flitet për krizën e refugjatëve nga lindja.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img