27,02,2024

Blushi sulmon LSI: Si ndryshoi qëndrim për plehrat 3 herë në 4 vjet

Must Read

“Sepse LSI është një parti që do të rrijë vetëm në pushtet dhe në këtë amoralitet e kanë shumë të lehtë të bashkëjetojnë” u shpreh deputeti i larguar nga PS.

Për ta qartësuar deklaratën e tij, Blushi kujtoi se LSI në vitin 2011 votoi pro ligjit për importin e plehrave bashkë me Partinë Demokratike, në 2013, LSI votoi për ndaljen e importit të plehrave, ndërsa tani votoi sërish pro importit.

Gjithçka shpjegohet me mungesën e demokracisë në partitë shqiptare, sipas Blushit që e ilustroi mendimin e tij me një shembull tjetër. “Nëse Angela Merkel një ditë do të çmendej dhe do të kërkonte të votonte në këtë formë, atë do ta kishin hequr” tha deputeti.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img