04,06,2023

Bisedime për Sirinë në Gjenevë

Must Read

siri

Negociatorët do të mblidhen sot në Gjenevë për një rreth të ri të bisedimeve për paqe në Siri.

Dhuna në terren, megjithatë, ka shtuar dyshimet për suksesin e negociatave.

Në provincën e Alepos janë raportuar luftime të ashpra midis forcave qeveritare dhe Frontit Al Nusra, degë e Al Kaidës.

Në bisedimet, të cilat ndërmjetësohen nga Kombet e Bashkuara, synohet të arrihet marrëveshje për formimin e një qeverie të tranzicionit në Siri, raporton Rel.

Lufta civile në këtë vend, e cila ka nisur qysh në vitin 2011, ka vrarë mbi 270,000 njerëz dhe ka zhvendosur gjysmën e popullsisë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img