25,05,2024

Balla bën publike pyetjen e referendumit

Must Read

Balaaa

Nënkryetari i Partisë Socialiste Taulant Balla u shpreh se pas shtatë ditësh Partia Socialiste do mbajë referndumin e caktuar në Kongres.

Deputeti socialist e cilësoi referendumin si një process të rëndësishëm ashtu sikurse është për të gjithë partitë progresiste europiane.

Në këtë proces do marrë pjesë e gjitha anëtarësia e Partisë Socialiste, theksoi ai. Po ashtu është bërë publike edhe pyetja e referendumit.

Më pas Balla deklaroi se Partia Socialiste është e vetmja forcë udhëheqëse në Shqipëri. Kujtojmë që deputetët Blushi e Hafizi po ditën e sotme janë shprehur kundër referendumit.

“Pas shtate ditesh Partia Socialiste ne Referendum

Me 9 Prill socialistet ne mbare Shqiperine shprehin mendimin e tyre ne nje Referendum partiak. Nje proces i rendesishem, ashtu si ne partite e medha progresiste europiane dhe amerikane, ku vendim-marrjen e ka anetaresia.

Partia Socialiste – E vetmja force udheheqese ne Shqiperi, shkruan Balla në “Facebook”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img