04,06,2023

Bajrami: Masakruesit e dikurshëm po hyjnë në Kosovë pa u penguar nga askush

Must Read

valdete-bajrami

Shefja e Grupit Parlamentar të Nismës për Kosovën, Valdetet Bajrami, ka shkruar në llogarinë e saj në Facebook se politikanët serbë që gjatë luftës kishin urdhëruar të masakrohen shqiptarët, tani po vijnë në Kosovë pa u penguar nga askush, njofton Klan Kosova.

Bajrami u referohet dy vizitave të fundit, të Kryeministrit serb, Aleksander Vuçiq para ca ditësh dhe kësaj të sotmes të zëvendësit të tij, Ivica Daçiq.

 

Ky është shkrimi i plotë i Bajramit në Facebook:

Ata të cilën ishin kreatorët e spastrimit të shqiptarëve, ata të cilët na vranë, na masakruan, na dogjën, na dëbuan, na dhunuan, ata të cilët nuk po na kthejnë familjarët tanë tash e 17 vite, po hyn në shtetin tonë pa u penguar nga askush, bile bile edhe ftesa speciale po ju bëjnë.
Njëri erdhi ditë më parë duke e përsëritur se Kosova është Serbi, Ujmani është i Serbisë, Trepça është e Serbisë, e tjetri që sot është fut mbenda shtetit tonë, është po aq kriminel sa ai “kasapi i Ballkanit”, është ai i cili pos veprimeve kriminale që i ka bërë në kohën e luftës në Kosovë, ai është edhe po ai që loboi me gjithë forcën dhe ndikim e tij që të pengoj anëtarësimin e shtetit tonë në UNESCO dhe kjo normal ndodhi edhe falë diplomacisë tonë të shumë të dobët.
Është e papranueshme kjo qetësi nga pushtetarët.
Asnjë reagim nga askush prej kabinetit të kësaj qeveri jolegjitime, kësaj qeveri servile ndaj atyre që na pren e masakruan.
Mjaftë më poshtëruat gjitha familjet e dëshmorëve, invalidëve të luftës, të cilat dhanë më të shtrejtit e tyre që ne sot të gëzojmë këtë “LIRI”.
Mjaft më poshtëruat çdo viktimë të luftës.
Mjaft më poshtëruat çdo nënë tonën të cilat janë në pritje tash e 17 vite që të ju kthehen më të dashurit e tyre.
Deri kur do të duroj ky popull të poshtërohet kështu?

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img