19,04,2024

Avionët turq bombardojnë veriun e Sirisë

Must Read

Lajmi u bë i ditur nga shtabi  i përgjithshëm i ushtrisë turke i cili theksoi se ky operacion është kryer në rajonin Xharaburus në provincën Alepo, në kuadër të operacionit të quajtur “Mburoja e Eufratit”. Në sulmet e avionëve turq janë shkatërruar 9 ndërtesa të kontrolluara nga PYD, 5 makina ushtarake dhe një depo armatimesh të militantëve kurdë. Turqia sulmon luftëtarët kurdë në veri të Sirisë, në një kohë që kurdët luftojnë kundër terroristëve të ISIS.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj dhe Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim në Zhvillimin Rajonal

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, dhe ministri i Ministrisë të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img