04,03,2024

As Messi as Ronaldo, dikush tjetër zgjidhet më i miri në histori të La Ligas

Must Read

Por gjithë këto suksese nuk kanë mjaftuar që njëri nga këta të dy, të shpallen futbollistët më të mirë në histori La Ligas.

Instituti i Spanjës për Histori dhe Statistika të Futbollit në kërkimet që ka bëra nga sezoni fillestar 1928/1929 dhe deri në sezonin 2015/2016, ka ardhur në përfundim se ish sulmuesi i Real Madridit, Raul Gonzales, është futbollisti më i mirë në histori të La Ligas, përcjell Lajmi.net.

Në vendin e dytë është renditur Cesar Rodriguez, ish futbollist i Barcelonës në vitet 40-50 të shekullit të kaluar, ndërsa ‘bronzi’ i takoi Telmo Zarrras, sulmuesit të Athletico Bilbaos.

E Lionel Messi, lojtari që ka thyer shumë rekorde në La Liga, është renditur vetëm në vendin e pestë, ndërsa Cristiano Ronaldo në vendin 23-të.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img