20,02,2024

Arsyet se pse Pique ka vendosur të pensionohet nga Spanja

Must Read

Sipas “Mundo Deportivo”, Pique ka marrë vendimin pasi që nuk dëshirohet më nga tifozët e ekipit iberik.

Ndeshja kur publiku nuk u përmbajt më dhe filloi ta vërshëllente në maksimum Piquen ishte ajo ndaj Costa Ricas në qershor të vitit 2015, përcjellë “Lajmi.net”.

Pastaj, Pique u ballafaqua edhe me disa akuza tjera, si momenti kur ngriti gishtin e mesëm ndaj Kroacisë në “Euro 2016”, përgjatë intonimit të himnit të Spanjës, apo gjesti ndaj Shqipërisë, kur në fanellën e tij kishet “eliminuar” flamurin e Spanjës nga mëngët.

Pique pas ndeshjes ndaj Shqipërisë deklaroi që do të largohet nga Spanja pas Kampionatit Botëror “Rusi 2018”.

img_rtorello_20161010-094412_imagenes_md_otras_fuentes_pique_dedo-kxog-980x554mundodeportivo-web

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img