03,12,2023

Arrestohet ish-kryetari i komunës paralele të Shtërpcës

Must Read

largea-largea-arrestimi-policia-e-kosoves-138423993114299708151436284765

Policia e Kosovës me urdhër të gjykatës ka arrestuar një person në komunën e Shtërpcës, njofton Klan Kosova.

Zëdhënësi i policisë për Rajonin e Ferizajt, Basri Shabani ka thënë për Klan Kosova se të dyshuarit i janë gjetur në pronësi ilegale armë, bëhet fjalë për një AK-47, një pistoletë, sasi municioni, uniforma ushtarake dhe një granatë dore.

Sipas Shabanit i arrestuari është Zvonko Mihalioviq dhe përpara ka qenë kryetar i komunës paralele të Shtërpcës.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img