21,02,2024

Arrestohen 20 persona në fabrikën e drogës në Rrëshen (Foto)

Must Read

Burime nga policia kanë bërë të ditur se që nga mesdita deri në orën 24:00 kanë vazhduar procedurat e dokumentit të kësaj sasie të madhe droge dhe arrestimin e personave përgjegjës për këtë drogë.

Nga “ora 22:00-24:00, arrestuan në flagrancë shtetasit” e mëposhtëm kanë bërë të ditur burime të policisë për SYRI.net.

Policia tha se këta persona janë arrestuar sepse në orën 14:00, në dalje të Rrëshenit, në magazinën e Kastiot Reçit, u gjetën në proces tharje një sasi e konsiderueshme bimë narkotike e llojit kanabis sativa. Ndërkaq policia thotë se është duke u punuar për kapjen e Kastriot Reçit.

Image

Burimet thanë se janë dërguar “në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për personat e mëposhtëm”:

Image

Image

 

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img