21,02,2024

Arabia Saudite thotë se rebelët jemenë shkrepën raketë në drejtim të Mekës

Must Read

Ushtria saudite tha të premten se raketa ishte “zbuluar dhe shkatërruar” 65 kilometra larg Mecca-s.

Arabia Saudite tha se raketa nuk shkaktoi dëme dhe se kundërgoditi me sulme ajrore, menjëherë, vendin prej nga u lëshua ajo.

Koalicioni arab i udhëhequr nga Aarabia Saudite është përleshur me rebelët shiitë në Yemen që prej marsit të vitit 2015. Rebelët e njohur si Huothis, dhe aleatët e tyre njihen për posedim të depove me raketat e periudhës sovjetike Scud dhe variantet vendore të disenjuara. (REL)

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img