04,06,2023

Ambsadorja Elvana Shala në pa mundësi për të vrapuar tregon shpirtin human qe ka (FOTO)

Must Read

Elvana Shala

Ky është viti i dytë me radhë qe organizohet mini-maratona “Vrapo edhe ti” në Prishtinë.

Diellza Kolgeci dhe Afërdita Paqarada femrat të cilat njihen si dy ikonat e bukurisë shqiptare, kanë bashkuar edhe njëherë forcat për qëllime humanitare, transmeton Gazeta Blic.

Emra të mëdhenjë të skenës dhe politikës në vend dhe paratë e mbledhura do t’i dedikohen femrave të keqtrajtuara.

Pjesëmarrëse në këtë mini-maratonë do të jetë edhe Ambasadorja e vullnetit të mirë për Kosovën në IHRC Elvana Shala, e cila thotë se kur ke mundësi të ndihmosh është ndjenja më e mirë e mundëshme.

Elvana përmes një postimi në rrjetin social facebook ka treguar numrin e saj po ashtu në mbishkrim të fotografisë së publikuar ka thënë këto fjalë “Nese nuk mund te vraponi mund te ndihmoni, eshte ndjenja me e bukur ne bote “, fjalë këto të cilat më së miri tregojnë shpirtin human qe ka Ambasadorja Elvana Shala.

Ndryshe kjo Mini-maratonë do të mbahet me 24 prill në sheshin “Zahir Pajaziti” nga ora 12:00-14:00 ndërsa shtegu i saj do të jetë pesë kilometra. /GazetaBlic/.

Elvana Shala

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img