04,03,2024

Alarm për bombë në aeroplanin që do të udhëtonte Ivanov

Must Read
Gjorge Ivanov, president i Maqedonisë

Anulimi i fluturimit është bërë pasi shin bërë të gjitha përgatitjet për fluturim dhe pasagjerët ishin në pritje. Një qen kërkues i MPB ka zbuluar se nuk bëhet fjalë për bombë, por vetëm për një telefon celular.

Nga presidenca kanë theksuar se Ivanov përmes Stambollit do të udhëtonte drejt Madagaskarit për pjesëmarrje në Samitin e Frankofonisë.

Hetimet zbuluan se shkaku i alarmit të rremë për bombë në aeroplanin e “Turkish Airlines” në Aeroportin e Shkupit ishte një telefon celular aktiv në bagazhin e një shtetasi turk që po udhëtonte nga Shkupi për në Stamboll, transmeton INA.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img