29,09,2023

Aktivitetet e policisë rajonale gjatë javës së kaluar, shqiptohen 1447 gjoba 

Must Read

Policia Rajonale e Ferizajt ka ndërrmarrë një sërë aktivitetesh në identifikimin e kundërvajtësve të ndryshëm në komunikacion, me qëllim parandalimin e aksidenteve.

Në kuadër të këtyre aktiviteteve policia rajonale javën që shkoi ka shqiptuar këto kundërvajtje:

 • Mos respektimi i shpejtësisë së kufizuar, 471 gjoba 
 • Tejkalim në vije të plotë apo vend të ndaluar, 19 gjoba
 • Kyçja e  pa rregullt në rrugën kryesore- 6 gjoba
 • Drejtimi  nën ndikimin e alkoolit- 12 gjoba
 • Drejtimi i automjetit pa patentë shofer, 35 gjoba
 • Kalimi i afatatit të regjistrimit të automjeteve , 62 gjoba
 • Xhamat e errët, vendosja e foljes ose materialit tjetër, 38 gjoba 
 • Mos përdorimi i rripit të sigurisë , 199 gjoba
 • Përdorimi i telefonit gjatë ngasjes , 120 gjoba
 • Drejtimi i motoçikletës -pa patentë shofer-3 gjoba
 • Drejtimi i motoçikletës -pa regjistrim – 9 gjoba
 • Drejtimi i motoçikletës -pa helmet – 6 gjoba
 • Motoçikleta të konfikuara , 6 
 • Kundërvajtje tjera, bazuar në ligjet në fushën e trafikut rrugor, 461 gjoba

Heqje e patentë shoferit , 30 shoferëve

 • Gjithsej , 1447 gjoba 

Ndërsa, në rajonin e Ferizajt janë raportuar 23 aksidente: 

 • 9 me lëndime trupore dhe 
 • 14 me dëme materiale. 

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, do të vazhdojë me aktivitete të shtuara edhe ne ditët në vijim, me synim parandalimin e aksidenteve në komunikacionin rrugor dhe apelon tek shoferët që të bëjnë kujdes në komunikacionin rrugor.

Ndërsa, ftojmë qytetarët që të bashkëpunojnë më policinë.

Për të gjitha kundërvajtjet që shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406.

Të dhënat e juaja do të ruhen në konfidencialitet të plotë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img