19,04,2024

Aksident në Lipjan, 6 të lënduar, dërgohen në QKUK (Video/Foto)

Must Read

Aksident-komunikacioni-Foto-ilustruese

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në udhëkryqin Lipjan –Magurë-Shtime-Prishtinë, ku gjashtë persona kanë marr lëndime dhe janë dërguar në QKUK.

Në aksidentin që janë përfshirë tri vetura, Policia konfirmon se të lënduar i kanë dërguar për trajtim mjekësor.

Qytetarët nga vendi i ngjarjes kanë raportuar se një grua dhe një fëmijë janë nxjerr nga veturat e aksidentuara, e që janë parë në gjendje të rëndë.

Njësitet policore menjëherë kanë dalë në vendngjarje dhe për pak kohë rruga ka qenë e bllokuar, përderisa kanë vazhduar procedurat policore në trafik, transmeton LipjaniNews.

>

Image
Image
Image

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj dhe Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim në Zhvillimin Rajonal

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, dhe ministri i Ministrisë të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img