19,05,2024

Adriatik Kelmendi komenton kërkesën e Serbisë për lirmin e Ivanoviqit

Must Read

Adriatik_Kelmendi1

Gazetari dhe publicisti, Adriatik Kelmendi, përmes llogarisë së tij në Facebook, ka komentuar kërkesën e qeverisë serbe drejtuar bashkësisë ndërkombëtare pë lirmin e kriminelit  të luftës, Oliver Ivanoviq.

Ky është komenti i plotë i Kelmendit:

“Qeveria serbe paska kerkuar qe bashkesia nderkombetare te ndikoje te lirohet Oliver Ivanoviq, i denuar me 9 vjet burgim per krime ndaj shqiptareve.
Fort mire! Po angazhohen per “respektim te te drejtave te njeriut”!
Por, Beogradi s’ka asnje kredibilitet te kerkoje diçka te ketille.
P.sh.: Deshmitare te ndryshem kane deklaruar se ish-drejtori i burgut të Dubraves, Aleksandër Rakoçeviq, kishte marre vendim për lirimin e Ukshin Hotit, para se ai të zhdukej.
Sot e 17 vjet askush nuk e ka pyetur Rakoçeviqin se kujt iu dorezua ose çfare ndodhi me Hotin!
Rakoçeviqi eshte gjalle dhe jeton ne Serbi.”

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj personit që bëri tejkalim në vijë të plotë, identifikohet kundërvajtja përmes dronit të policisë

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor me datën 18.05.2024 rreth orës 16:35, në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, skatësisht në fshatin Gërlicë...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img