22,04,2024

Acarohet situata: Luftanijet ruse drejt ujërave të Britanisë (Foto)

Must Read

Forcat e Armatosura norvegjeze kanë fotografuar një flotë luftanijesh ruse që lundrojnë në bregdetin e saj, përfshi dhe një aeroplan-mbajtëse dhe nëndetëse.

Kjo vjen vetëm disa ditë pasi Marina Mbretërore ndezi alarmin pasi u zbulua se Rusia planifikoi të dërgonte një flotë anijesh luftëtare përgjatë bregdetit britanik.

Burimet treguan se sot anijet ndodheshin akoma në veri të Skocisë por pritej të shkonin drejt Britanisë në çështje ditësh.

Flota ruse, që përfshin 55 mijë tonë avionë luftarakë, do të shoqërohet nga një Shkatërrues Marine, transmeton oranews.

Anija ruse Kuznetsov dhe shtatë anije të tjera shtesë do të kalojnë në Mbretërinë e Bashkuar për në udhëtimin e tyre drejt vendit të shkatërruar nga lufta në përgatitje për të bombarduar forcat rebele në Alepo.

lufta1 lufta2 lufta3 lufta4 lufta5

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img