11,12,2023

A thua çfarë kërkon Shpend Ahmeti në shoqërim me biznismenin më të madh shqiptar? (FOTO)

Must Read

Shpend_Ahmeti_428335

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, është parë sot në shoqërin e njërit nga biznismenët  më të mëdhenj shqiptar, Lazim Destani, raporton Gazeta Blic.

Dyshja ishin së bashku për ta ndjekur ndeshjen futbollistike në kampionatin maqedonasë midis Shkendijës dhe Renovës.

Lazim Destani është pronar i kompanisë globale “Ecolog”, e cila me gjasë është ndër kompanitë më të forta në botë në pronë të një shqiptari.  I njejti në Kosovë është pronar në Fabrikën e tekstilit “Kosovatex” si dhe në disa fabrika tjera. Investimet e tij në Kosovë janë shumë më vogla sesa kapaciteti financiar që posedon. Familja Destani poashtu aksionar në të përditëshmen  Zeri.

Destani  po ashtu  u pa  gjatë ceremonisë  inaguruese të Hashim Thaçit. Ndërsa sot me Shpend Ahmetin në ndeshjën futbollistike, të klubit që ai e ndihmon Shkendija e Tetovës./Gazeta Blic

12992827_10156783618265383_576363880_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img