30,09,2023

8 të plagosur nga përleshjet midis migrantëve në Greqi

Must Read

greqi-690x380

Përleshjet midis migrantëve në një kamp të mbipopulluar në qytetin Piraeurs, pranë Athinës, kanë lënë së paku tetë veta të plagosur, transmeton Radio Europa e Lirë.

Raportohet se afganë dhe sirianë kanë qenë të përfshirë në një rrahje tri orëshe atje, ku mijëra njerëz jetojnë në kushte të rënda.

Në ishullin Çios, migrantët kanë thyer një kamp, në shenjë protese.

Greqia, ndërkohë, është duke u përgatitur për të nisur kthimin e migrantëve në Turqi, në përputhje me një marrëveshje të Bashkimit Evropian.

Sipas kësaj marrëveshjeje, migrantët që arrijnë në Greqi nga Turqia pas 20 marsit, do të kthehen nëse nuk aplikojnë për azil ose nëse aplikimi i tyre refuzohet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img