04,03,2024

7 mënyra të sigurta për të shkatërruar dhjamin e barkut.

Must Read

7 mënyra të sigurta për të shkatërruar dhjamin e barkut.

Pini tekila (Po, vërtet!)
Kërkimet kanë treguar se konsumimi i tekilës ju ndihmon të humbisni peshë. Çfarë? Version i shkurtër i shpjegimit është bimë e agaves përmban forma natyrale të sheqerit të cilat trupi juaj i përthith shpejt duke zvogëluar nivelet e glukozës.
Pini ujë shumë shpesh

Sikur kjo listë të përbëhej vetëm nga pije alkoolike. Por në fakt H2O duhet ta bëjë këtë. Ka 1 milion arsye se pse uji ndihmon në heqjen e yndyrës, por më kruesorja është që ju mban të ngopur. Studimet kanë treguar se sa më shumë ujë pinin grupet e marrë nën studim, aq më shumë peshë humbisnin në krahasim me grupet e tjera,. përpiquni të zëvnedësoni pijet me sheqer dhe pini ujë me zero kalori.

Shkoni shpejt në krevat
Dieta dhe ushtrimet funksionojnë shumë mirë, por janë pak të lodhshme. Ndaj mënyra më e mirë për të mbajtur bark të sheshtë është sasia e nevojshme e gjumit. Kur nuk flini mjaftueshëm, hormonet ç’ekuilibrohen dhe trupi çliron kortizol. Ky i fundit ëhstë hormone i stresit dhe çfarë bëni kur jeni të stresuar? Hani.

Vaji i kokosit mund të ndihmojë

Në terma të shkurtër vaji i kokosit stimulon metabolizmin tuaj. Shtimi i energjive ju ndihmon të tretni yndyrë, sidomos ato të rrezikshmet në barkun tuaj.

Kos për fitore
Duhet të dini 2 gjëra që të kuponi që kosi është çelësi i fitores në luftën kudnër dhjamit në bark. Së pari, kërkuesit kanë zbuluar se kalçiumi ndihmon në djegien e yndyrës. Së dyti zëvendësimi i ushqimeve me shumë kalori me ato me proteina ju mban më të ngopurt duke evituar urinë. Sekreti është se kosi është një burim i shijshëm i kalciumit dhe proteinave.

Kërkoni gjalpin e kikirikut
Yndyrnat e pangopura mund të ju ndihmojnë të humbisni peshë dhe janë shumë të mira për shëndetin tuaj. Pa përmendur se sa i shijshëm është gjalpi i kikirikut. Për më tepër ju mban të ngopur për një kohë të gjatë.

Shtoni pak çokollatë të zezë në menunë tuaj
Tani, para se të mbaroni artikullin dhe të filloni dietën me tekila dhe çokollatë të zezë, duhet të mbani mend që sasia është thelbësore. Po flasim për një sasi të vogël çokollate të zezë para dhe pas vakteve që të ndihmojë trupin tuaj në procesin e djegies së dhjamit.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img