Ferizaj

585 raste me Covid 19 vetëm për 24 orët e fundit


Publikuar më:


Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.830 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.708.466 doza të vaksinës.

Deri më sot 794.496 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 27.183 doza përforcuese dhe 2.147 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 6.589 testime, 585 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vd*ekjes. Sot janë shëruar 57 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarëve është 158.372. Në total numri i rasteve aktive është 3.339.

To Top