04,06,2023

200 thasë mbeturina largohen nga fshati Goshicë i Vitisë

Must Read

20160409152041643646_1460208826-2683965

Iniciativa “Ta pastrojmë Kosovën” ka ndërmarr sot aksionin e radhës, për pastrimin e një deponie ilegale të mbeturinave në fshatin Goshicë të Komunës së Vitisë.
Ky është aksioni i tetë në kuadër të kësaj fushate për këtë vit dhe ka rezultuar me largimin e rreth 200 thasëve me mbeturina në atë deponi, transmeton Koha.net.

Aksioni është realizuar në bashkëpunim me ndërmarrjen e pastrimit “Eko – higjiena” dhe është përkrahur edhe nga Komuna e Vitisë, ku të pranishëm në këtë aksion ishin drejtori i financave, i urbanizimit dhe i shërbimeve publike.

“Banorët e fshatit Goshicë e kanë përkrahur këtë aksion, ku mbi 100 vullnetarë kanë ndihmuar për eliminimin e kësaj deponie. E pjesëmarrja e një numri kaq të madh të banorëve është dëshmi që qytetarët kanë filluar të vetëdijesohen për rëndësinë e një mjedisi të pastër. Banorët e këtij fshati janë zotuar se do të jenë aktiv për pastrimin e mbeturinave në fshatin e tyre dhe do të bëhen pjesë e ndërmarrjes së pastrimit, sepse duan të jetojnë në ambient të pastër”, thuhet në komunikatën e Let’s Do It Kosovo.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img