Lajme

17 raste të konfirmuara me coronavirus në Kosovë, dy nga të hospitalizuarit janë liruar në shtëpi


Publikuar më:


Minsitri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tashmë janë 17 raste të konfirmuara si persona të infektuar me coronavirus (COVID-19).

Vitia bëri të ditur se janë 10 pacientë të cilët janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive e që sipas tij janë në gjendje stabile, përvec njërit nga ta i cili është më i moshuar, e për të cilin mjekët po asistojnë me Oksigjenoterapi.

Vitia tha se dy nga të hospitalizuarit janë liruar në shtëpi, të cilët janë në gjendje stabile shëndetësore dhe do të qëndrojnë në vetkarantinë.

To Top