04,03,2024

10 vjet nga dita kur Petr Cech “pa vdekjen” me sy (FOTO)

Must Read

Është 14 tetori i vitit 2006 që do të mbetet përgjithmonë në memorien e portierit Petr Cech, i cili në këtë ditë ka “rilindur” për së dyti.

Gjatë ndeshjes kampionale Reading – Chelsea, Cech u përplas me Stephen Hunt, për të pësuar frakturë në kafkë.

Ai menjëherë pas lëndimit ishte dërguar në spital në Berkshire, ku u zbuluar se kishte pësuar lëndime të rënda në kafkë, lëndime që kanë mundur t’i kushtojnë me vdekje.

Pas operimit Cech ishte jashtë fushave për 3 muaj, dhe pas rikthimit ai është detyruar të paraqitet me një mbrojtëse në kokë, të cilën vazhdon ta mbaj edhe sot.

Reading v Chelsea, Premiership match, Madejski Stadium. [pic] Graham Hughes Petr Cech is injured in the first minute

ecc

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img