21,02,2024

​Sot vihet gurthemeli i pikëkalimit të ri kufitar Kosovë-Serbi

Must Read

Në këtë ceremoni do të marrin pjesë, ministrja Edita Tahiri edhe përfaqësues tjerë të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe komunave Kamenicë, Medvegjë dhe Bujanoc.

Hapja e këtij pikë kalimi të ri kufitar është rezultat i marrëveshjes së Brukselit e dakorduar në Bruksel më 21 maj 2015.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img