26,05,2024

​Obama dhe Putin pajtohen për forcimin e armëpushimit në Siri

Must Read

U.S. President Barack Obama, right, and Russia's President Vladimir Putin pose for members of the media before a bilateral meeting Monday, Sept. 28, 2015, at United Nations headquarters. (Mikhail Klimentyev/RIA-Novosti, Kremlin Pool Photo via AP)

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij amerikan, Barack Obama, janë pajtuar sot gjatë një bisede telefonike, për forcimin e armëpushimit në Siri, ka njoftuar Kremlini.

“Dy presidentët diskutuan me hollësi situatën në Siri duke konfirmuar sidomos vëmendjen e tyre për forcimin e armëpushimit në vend, frut i një nisme ruso-amerikane, si edhe hyrjen në vend të ndihmës humanitare”, ka thënë Kremlini, përmes një komunikate.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img