21,02,2024

​Marrsh protestues “Mitrovica kërkon drejtësi për Astritin!”

Must Read

Marshi fillon nga ora 12:00 nga sheshi te Xhamia “Isa Beg”.

Marshi protestues organizohet nga shoqëria civile me moton: “Mitrovica kërkon drejtësi për Astritin!” Marshi protestues mbështet nga:

1. Studentët e Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini” dhe të Universitetit të Prishtinës (Dega Mitrovicë)

2. Shoqata e ish të burgosurve politik

3. Shoqata Minatori 88-89

4. OJQ “Me dorë në zemër

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img