Sport

‘Tronditet’ Inter, merr lajmin shokues (Foto)


Publikuar më:


Inter ka konfirmuar se futbollisti, Joao Cancelo ka pësuar një tendosje në  ligamentin e tij të kolateralit medial dhe do të mungojë për disa  javë, transmeton ORAinfo.

Mbrojtësi i plotë i është bashkuar javë më parë në një kontratë huazimi me Valencian, mori një dëmtim në gjun ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare me Portugalinë.

“Joao Cancelo ishte sot në mëngjes i ka nënshtruar kontrollimeve mjekësore dhe instrumentale në Istituto Clinico Humanitas në Rozzano pas lëndimit të pësuar në trajnimin e Portugalisë dje.

Kontrollet treguan një tendosje për ligamentin e kolateralit medial të gjurit të djathtë. Gjendja e Cancelo-s do të vlerësohet javë pas jave “, thuhet në njoftimin e klubit italian./ORAinfo/

To Top