Lajme

Shpërthim i fuqishëm në Francë, ka të lënduar (Foto)


Publikuar më:


daw

Shkaku i shpërthimit, i cili bërë jehonë rreth orën 930 në afërsi të stacionit të trenit në këtë qytet, nuk është përcaktuar, por supozohet të ishte një rrjedhje e gazit.

Nga shpërthimi u shemb një ndërtesë, e cila ishte evakuuar, transmeton lajmi.net.

Mediat franceze raportojnë se nën rinoja është një person, ekipet e shpëtimit janë në përpjekje për ta gjetur, por deri më tani nuk ka ndonjë të dhënë.

Gjashtëmbëdhjetë persona u dërguan në spital, dy nga të cilat janë në rrezik për jetën dhe dy të tjerë pësuan tronditje psikologjike.

“Shpërthimi ishte i lidhur ndoshta me rrjedhje gazi: mund te jetë aksident, apo përpjekje për vetëvrasje”, thuhet në një deklaratë të autoriteteve franceze.

dsdas daw 57dbd875c36188fa6a8b460c

 

Comments
To Top